wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone płoty drewniane prędko się destruują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od należytego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz ozdoby płotów z drzewa istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Jak konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten wersja ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji więc dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz